Parlament Europejski otwiera furtkę związkom homoseksualnym

Aktualizacja: 2010-11-26 10:30 am

Parlament Europejski przyjął skandaliczne sprawozdanie w sprawie uznawania aktów cywilnych. W sprawozdaniu napisano, że Parlament Europejski „zdecydowanie popiera plany umożliwiające wzajemne uznawanie skutków prawnych aktów cywilnych” i wezwano wszystkie państwa do podjęcia „dalszych wysiłków na rzecz zmniejszenia barier dla obywateli, którzy korzystają z prawa do swobodnego przemieszczania się, szczególnie w odniesieniu do dostępu do świadczeń społecznych, do których mają prawo i prawa do uczestniczenia w wyborach lokalnych”.

Mimo podjętych wysiłków obrońców tradycyjnych wartości, w szczególności małżeństwa heteroseksualnego, eurodeputowani przyjęli skandaliczne sprawozdanie, które może być wykorzystywane przez homoseksualistów do wymuszania na sądach orzeczeń, które pozwolą na legalizację we wszystkich państwach członkowskich UE tzw. małżeństw tej samej płci.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w sprawozdaniu odnośnie uznawania przez państwa UE aktów cywilnych innych państw, a także zgodnie z prawem do swobodnego przemieszczania się obywateli UE, pary homoseksualne, które zalegalizowały swój związek w danym państwie, będą mogły próbować domagać się od władz innego państwa uznania ich „małżeństwa” oraz przyznania wszystkich związanych z tym przywilejów, w tym prawa do adopcji dzieci. Gdy Parlament Europejski przyjmie stosowną rezolucję w tej sprawie, państwa członkowskie nie będą mogły odmówić zastosowania się do tych wytycznych.

„Małżeństwa osób tej samej płci” są uznawanie w siedmiu państwach UE, w tym m.in. w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii i Szwecji. Niektóre kraje przyjęły prawo o tzw. związkach partnerskich, które de facto przyznają prawie takie same uprawnienia parom homoseksualnym co heteroseksualnym małżeństwom.

Organizacja European Dignity Watch (EDW) zwraca uwagę, że jeśli lobby homoseksualnemu uda się doprowadzić do uchwalenia rezolucji w tej sprawie, oznaczać to będzie poważne naruszenie zasady subsydiarności, gdyż państwa członkowskie, które nie uznają „małżeństw osób tej maje płci” teraz będą niejako zmuszone do ich legalizacji. Członkowie EDW obawiają się, że homoseksualiści z innych państw będą masowo przyjeżdżać do krajów, w których „homo-małżeństwa” są legalne, aby następnie wymuszać ich uznanie w swoich krajach.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28758 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]