Argentyna: parlamentarzyści chcą usunąć symbole religijne z przestrzeni publicznej

Aktualizacja: 2010-11-23 11:07 pm

Argentyńska parlamentarzystka, Alicia Gutierrez wystąpiła z wnioskiem usunięcia ze sfery publicznej wszelkich symboli religijnych, by nikogo nie dyskryminować. Ostro sprzeciwił się temu abp Jose Maria Arancerdo z diecezji Santa Fe de la Vera Cruz, który stwierdził, że niepotrzebnie wywołuje się problem, który nie istnieje.

Hierarcha przypomniał, że obecność symboli religijnych w życiu i historii społeczności jest „ważną zasadą, która musi być rozumiana i respektowana”. Przypomniał, że najważniejsze wydarzenia w historii Argentyny są ściśle związane z symboliką religijną i odnoszą się wprost do Boga, jak choćby inwokacja zawarta w konstytucji. Zwrócił uwagę, że nie można zapominać o przodkach, tworzących państwo, którzy byli osobami religijnymi.

Nie ma także żadnych podstaw, by twierdzić, że obecność symboli religijnych dyskryminuje kogokolwiek. – Nasi prawodawcy powinni wykazać się dojrzałością historyczną i polityczną ostrożnością, przyjmując do rozpatrzenia tego typu wniosek -stwierdził abp Arancerdo.

Źródło: CNA, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28686 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]