Argentyna: parlamentarzyści chcą usunąć symbole religijne z przestrzeni publicznej

Argentyńska parlamentarzystka, Alicia Gutierrez wystąpiła z wnioskiem usunięcia ze sfery publicznej wszelkich symboli religijnych, by nikogo nie dyskryminować. Ostro sprzeciwił się temu abp Jose Maria Arancerdo z diecezji Santa Fe de la Vera Cruz, który stwierdził, że niepotrzebnie wywołuje się problem, który nie istnieje.

Hierarcha przypomniał, że obecność symboli religijnych w życiu i historii społeczności jest „ważną zasadą, która musi być rozumiana i respektowana”. Przypomniał, że najważniejsze wydarzenia w historii Argentyny są ściśle związane z symboliką religijną i odnoszą się wprost do Boga, jak choćby inwokacja zawarta w konstytucji. Zwrócił uwagę, że nie można zapominać o przodkach, tworzących państwo, którzy byli osobami religijnymi.

Nie ma także żadnych podstaw, by twierdzić, że obecność symboli religijnych dyskryminuje kogokolwiek. – Nasi prawodawcy powinni wykazać się dojrzałością historyczną i polityczną ostrożnością, przyjmując do rozpatrzenia tego typu wniosek -stwierdził abp Arancerdo.

Źródło: CNA, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6166,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content