Hiszpania: eutanazja za progiem?

Aktualizacja: 2010-11-23 10:20 am

Rząd premiera José Rodrigueza Zapatero zapowiedział, że w marcu przyszłego roku przyjmie ustawę o opiece paliatywnej i godnej śmierci. Hiszpańskie Forum Rodziny ostrzega, że chodzi o ustawę niesprawiedliwą i groźną, będącą promocją eutanazji.

Wicepremier Alfredo Pérez Rubalcaba zapewnił, że nie będzie to „ustawa o eutanazji”. Ma ona jedynie zapewnić ciężko chorym prawo do śmierci „godnej” i „bez cierpienia”. Innego zdania są organizacje prorodzinne.

Benigno Blanco, przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny, stwierdził stanowczo, że będzie to ustawa głęboko niesprawiedliwa, która jeszcze bardziej podzieli społeczeństwo. Wezwał on katolików, by jednoczyli się w obronie życia.

„Ustawa, która reguluje eutanazję, uprawnia lekarza do zabicia chorego, a tym samym narusza prawo do życia” – powiedział B. Blanco. Zwrócił uwagę na panujący w dzisiejszym społeczeństwie hiszpańskim brak wartości. „Mężczyzna i kobieta żyją razem, aby zrodzić bezcenne dobro społeczne, jakim jest życie. Jest ono racją bytu rodziny” – podkreślił przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny.

(KAI/RV)/ms

Za: eKAI
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28658 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]