Peru: Planned Parenthood chce doprowadzić do obniżenia wieku „legalnego seksu” do 14 lat

Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (Planned Parenthood) wszczęła w Peru kampanię, która ma doprowadzić do zalegalizowania kontaktów seksualnych z dziećmi w wieku 14 lat. Organizacje pro-rodzinne i hierarchowie Kościoła katolickiego biją na alarm, twierdząc, że jeśli zostanie przyjęta skandaliczna ustawa, kraj zostanie zamieniony w „seksualny raj” dla osób wykorzystujących dzieci.

Zwolennicy ustawy tłumaczą, że jej przyjęcie jest konieczne w celu zaprzestania podejmowania kroków prawnych wobec nieletnich, którzy decydują się na wczesne kontakty seksualne. Oponenci mówią, że przyczyni się ona do zwiększenia liczby nastolatków, którzy obecnie rzadko podejmują kontakty seksualne przed osiągnięciem osiemnastego roku życia. Narazi się także młodych ludzi na próby wykorzystywania ich przez dorosłych.

Poparcie tego prawa wydaje mi się absurdalne i głupie – stwierdził abp Jose Antonio Eguren. – Po pierwsze – wyjaśniał hierarcha – statystyki rządowe pokazują, że mniej niż 15 proc. nastolatków przed osiągnięciem 18 lat decyduje się na aktywność seksualną. Czy chcemy tę liczbę zwiększyć? Czy naprawdę chcemy doprowadzić do wzrostu liczby stosunków seksualnych wśród młodzieży, a tym samym przyczynić się do wzrostu liczby ciąż wśród młodych ludzi? – pytał abp Eguren.

Arcybiskup obawia się, że przyjęcie skandalicznej ustawy będzie równoznaczne z udzieleniem pozwolenia ludziom bez skrupułów na wykorzystywanie i prostytuowanie niewinnych dzieci.

Projekt ustawy pojawił się zaraz po tym, jak administracja amerykańska w ramach tzw. pomocy medycznej, wysłała do Peru ponad 18 mln prezerwatyw.

Carlos Polo, dyrektor południowoamerykańskiego Instytutu Badań nad Ludnością stwierdził, że głównym celem ustawy jest promowanie interesów gospodarczych grup, które czerpią korzyści z rosnącej rozwiązłości wśród nastolatków. – Największymi beneficjentami dekryminalizacji stosunków seksualnych pomiędzy nastolatkami są firmy, które trudnią się sprzedażą środków antykoncepcyjnych – skwitował.

Projekt ustawy, w promowanie której w sposób szczególny zaangażował się peruwiański oddział międzynarodowej organizacji pro-aborcyjnej Planned Parenthood, został już zatwierdzony prze Senat. By prawo mogło wejść w życie konieczna jest jego akceptacja przez niższą izbę parlamentu.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Czyż nie jest to kolejny dowód na to, że cywilizacja śmierci po homoseksualizmie dąży do legalizacji pedofilii?

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6158,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content