Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie poświęcony

Dziś w Świebodzinie w święto Chrystusa Króla Wszechświata został poświęcony największy na świecie pomnik Pana Jezusa.

– Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie jest znakiem nadziei dla wszystkich, którzy jej potrzebują – powiedział w homilii podczas niedzielnej uroczystości poświęcenia pomnika metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Arcybiskup dodał, iż mieszkańcy Świebodzina już 10 lat temu uznali Chrystusa za swojego króla, a inni ludzie powinni ich naśladować.

Na zakończenie homilii w obecności kilkunastu tysięcy wiernych abp Dzięga zwrócił się do całego narodu. – Polsko, nie tylko nie lękaj się, miej odwagę uznać, że Jezus Chrystus może poprowadzić i myśli i serca, wolę i czyny – powiedział.

Uroczystą Mszę św. celebrował kard. Henryk Gulbinowicz.

Poświęcenia pomnika dokonał bp diecezjalny Stefan Regmunt w towarzystwie pomysłodawcy budowy monumentu ks. prałata Sylwestra Zawadzkiego.

Do Świebodzina przyjechali pielgrzymi z całego kraju. Niedzielne uroczystości wzbudziły duże zainteresowanie krajowych i zagranicznych mediów. Wydarzenie relacjonowały stacje radiowe i telewizyjne.

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie ma 33 m wysokości (33 lata życia Jezusa), kolejne 3 m (lata nauczania Chrystusa) mierzy pozłacana korona. Wysokość kopca, na którym stoi figura, to 16,5 m; razem daje to 52,5 m. Rozpiętość ramion figury Chrystusa to 25 m. Ciężar monumentu to ok. 440 ton.

roja/Rp.pl

Za: Fronda. Pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/pomnik_chrystusa_krola_w_swiebodzinie_poswiecony

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content