Wielka Brytania: Członkowie BNP dostaną zakaz wykonywania zawodu nauczyciela

Aktualizacja: 2010-11-16 11:06 pm

W najbliższych dniach do dyrektorów brytyjskich szkół ma wpłynąć rządowa dyrektywa pozwalająca na zwalnianie ze szkół nauczycieli, będących prywatnie członkami Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP) lub innych grup o rzekomym  „ekstremistycznym wydźwięku”.

Jej pomysłodawcą jest minister edukacji i poseł z ramienia Partii Konserwatywnej, Michael Gove. Jest to kolejna uderzająca w członków BNP dyrektywa, która ma zabraniać im wykonywania poszczególnych zawodów – do tej pory na liście prac zamkniętych dla działaczy Brytyjskiej Partii Narodowej znajdowały się jedynie policja i służba więzienna. Zdaniem Gove’a członkowie BNP mogą mieć zły wpływ na młode umysły, przez co powinni zostać wykluczeni z placówek edukacyjnych. W jego oficjalnym oświadczeniu czytamy: „- Nie sądzę, aby członkowstwo w BNP współgrało z wykonywaniem zawodu nauczyciela. Jedną z rzeczy, które zamierzam zrobić jest nadanie dyrektorom szkół oraz samorządom władzy i możliwości zwalniania nauczycieli uczestniczących w ekstremistycznej działalności”.

Brytyjska Partia Narodowa jest legalnie działającym ugrupowaniem politycznym, posiadającym swoich przedstawicieli zarówno w parlamencie brytyjskim, jak i europejskim. Stały wzrost społecznego poparcia, którym w ostatnich miesiącach może poszczycić się BNP, spotyka się z coraz liczniejszymi próbami wykluczenia jej z życia publicznego przez koalicję rządzącą, które coraz częściej znacznie wykraczają poza faworyzowane przez nich „demoktatyczne ideały”, czy podstawowe prawa człowieka.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28525 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]