“Homoseksualizm jest ciężką chorobą”

Aktualizacja: 2010-11-16 10:27 am

Homoseksualizm jest ciężką chorobą, w przypadku której trzeba się modlić o ocalenie – podkreślił protojerej Georgij Mitrofanow, wykładowca Petersburskiej Akademii Duchownej. – Wyrażamy im współczucie i modlimy się o ich ocalenie – uzupełnił duchowny pytany o stosunek Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej do homoseksualistów.

Duchowny zapewnił także, że Cerkiew nie planuje wprowadzenia do Dumy ustawy dotyczącej pozbawienia homoseksualistów części praw obywatelskich. – Homoseksualizm jest grzechem, ale nie chcemy ograniczać praw osób homoseksualnych – podkreślał ojciec Mitrofanow.

Podobną opinię wyraził Anton Tichomirow, rektor Seminarium Teologicznego Kościoła Ewangelicko-luterańskiego w Rosji. Jego zdaniem trzeba jednak pamiętać, że grzeszna natura homoseksualistów nie zamyka przed nimi drzwi do kościołów. – Homoseksualizm oceniamy jako grzech, ale nie zamykamy przed homoseksualistami drzwi do kościołów – podkreślał Tichomirow.

TPT/Interfax.ru

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Homoseksualizm ciężkÄ… chorobÄ…»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28503 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]