Ziemkiewicz: Szczuka i Sutowski – to prawdziwi neonaziści

Aktualizacja: 2010-11-15 1:08 pm

– Antifa to wypisz-wymaluj hitlerowskie SA. Tak jak oni uważają, że mają słuszność, którą wolno im wspierać prawem pięści, tak jak oni twierdzą, że państwo demokratyczne nie radzi sobie z porządkiem i starają się je wyręczyć i tak jak dla nazistów nie liczy się dla nich prawo – mówi portalowi Fronda.pl Rafał A. Ziemkiewicz.


Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta i pisarz:

„Działanie bezpośrednie” to typowa czerwona nowomowa, mająca ukryć to, że chodzi tak naprawdę o bójkę. Słowa, wypowiedziane przez Sutowskiego podczas spotkania Porozumienia 11 Listopada świadczą o tym, że gdy pisał, iż wobec lewicy i prawicy należy stosować podwójne standardy, to pisał szczerze. Wypowiedzi jego i Kazimiery Szczuki z tego spotkania należy szeroko cytować.

Ta obłuda nie jest niczym nowym – tak zachowywali się bolszewicy, faszyści, naziści. Będę się nadal upierał, że tzw. Antifa to wypisz-wymaluj hitlerowskie SA. Tak jak oni uważają, że mają słuszność, którą wolno im wspierać prawem pięści, tak jak oni twierdzą, że państwo demokratyczne nie radzi sobie z porządkiem i starają się je wyręczyć i tak jak dla nazistów nie liczy się dla nich prawo.

Przerażające jest to, że Szczuka i Sutowski to publicyści głęboko osadzeni w mainstreamie. To są prawdziwi neonaziści, nie ci łysi, reliktowi, których już prawie nie ma. Do tego dochodzi jeszcze taki pajac jak Seweryn Blumsztajn, który z jednej strony popiera, ale z drugiej strony gani „młodych”, że jednak są pewne granice – takich pożytecznych idiotów plątało się u boku nazistów i bolszewików wielu. W jego przypadku do sprawy podchodzę inaczej, niż u pana Sutowskiego, który jest dla mnie współczesnym wcieleniem SA-Mana. Sewerynowi Blumsztajnowi radziłbym, by jako osoba wykształcona i dojrzała, zajął się bardziej rozsądnym zajęciem niż szukaniem rzekomych „faszystów”.

Not. sks

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28475 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]