Hiszpania – wyrok wobec muzułmanów jednak łagodny

W dniu 10 listopada br, w sądzie w mieście Cordoba sędzia orzekł, że  podczas okupacji katedry, do której doszło w marcu br. grupa muzułmanów w swoich działaniach nie przekroczyła prawa narodu do reakcji wobec działania naruszającego uczuć religijnych.

Według Europa Press, sędzia orzekł, że wtargnięcie do katedry, które zakończyło się atakiem na kilku strażników i policjantów, to jedynie „zakłócanie porządku publicznego” i nie miało na celu obrazić czyichkolwiek uczuć religijnych.

Hiszpańscy muzułmanie od dawna domagali się prawa do przeprowadzania aktów islamskiego kultu w katedrze w Cordobie, która została zburzona przez muzułmanów w VIII wieku i zastąpiona meczetem po podboju tego obszaru. Katedra została odbudowana w XIII wieku po odzyskaniu Cordoby przez chrześcijan. Jednak wiele elementów oryginalnej architektury meczetu pozostało nienaruszone.

Pomimo zakazu islamskiego kultu w katedrze, grupa około stu muzułmanów weszła do budynku podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia w dniu 31 marca br,. Po wtargnięciu do świątyni zaczęli przeprowadzać obrzędy religii islamskiej. Kiedy interweniowała policja i strażnicy zostali oni zaatakowani. Wielu z nich odniosło obrażenia.

Źródło: LifeSiteNews

Za: Christianitas.pl | http://christianitas.pl/?sr=!czytaj&dz=13&id=1352

Skip to content