Hiszpania – wyrok wobec muzułmanów jednak łagodny

Aktualizacja: 2010-11-14 11:16 pm

W dniu 10 listopada br, w sądzie w mieście Cordoba sędzia orzekł, że  podczas okupacji katedry, do której doszło w marcu br. grupa muzułmanów w swoich działaniach nie przekroczyła prawa narodu do reakcji wobec działania naruszającego uczuć religijnych.

Według Europa Press, sędzia orzekł, że wtargnięcie do katedry, które zakończyło się atakiem na kilku strażników i policjantów, to jedynie “zakłócanie porządku publicznego” i nie miało na celu obrazić czyichkolwiek uczuć religijnych.

Hiszpańscy muzułmanie od dawna domagali się prawa do przeprowadzania aktów islamskiego kultu w katedrze w Cordobie, która została zburzona przez muzułmanów w VIII wieku i zastąpiona meczetem po podboju tego obszaru. Katedra została odbudowana w XIII wieku po odzyskaniu Cordoby przez chrześcijan. Jednak wiele elementów oryginalnej architektury meczetu pozostało nienaruszone.

Pomimo zakazu islamskiego kultu w katedrze, grupa około stu muzułmanów weszła do budynku podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia w dniu 31 marca br,. Po wtargnięciu do świątyni zaczęli przeprowadzać obrzędy religii islamskiej. Kiedy interweniowała policja i strażnicy zostali oni zaatakowani. Wielu z nich odniosło obrażenia.

Źródło: LifeSiteNews

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28447 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]