“Podwójne standardy? Tak!” – Rafał A. Ziemkiewicz

Aktualizacja: 2010-11-14 9:02 pm

Nauka chrześcijańska każe nienawidzić grzechu, ale grzesznika kochać. Lewicowa, prościej – po prostu nienawidzić “faszystów”.

A po czym poznać faszystę? Po tym, okazuje się, że się nie przyznaje. Faszyści, jak w ramach przygotowań do defaszyzacji warszawskich ulic pouczyła “Gazeta Wyborcza”, dziś już nie strzygą się na łyso, chodzą w garniturach, a nie w glanach, i nie głoszą nienawiści do Żydów. Dlatego właśnie potrzebujemy Autorytetów, które nam wskażą “przebrane w garnitury zwierzęta z natury endeckie”, jak nazwał za Autorytetem uczestników Marszu Niepodległości publicysta “Krytyki Politycznej” Michał Sutowski. Określenie “genetyczny patriotyzm” wyszydzano i ośmieszano, ale okazuje się, że jak go nazwać faszyzmem, to istnieje i jest podstawą do odmawiania genetycznie obciążonym ich konstytucyjnych praw.

“Dzielni i zdeterminowani chłopcy w chustach na twarzach” – pisze Sutowski, i nie jest to wbrew pozorom ironia, tylko szczery zachwyt – “byli gotowi pokazać czynem to, do czego Seweryn Blumsztajn, “Gazeta Wyborcza” i całe Porozumienie 11 Listopada, włącznie z “Krytyką Polityczną”, nawoływali słowem: kazać faszystom wyp…ć z ulic tego miasta”.

Dobrze, że Sutowski nie ściemnia jak Blumsztajn, tylko otwartym tekstem wali, do czego wzywano: do przemocy i łamania prawa. To nic, że nawet “Wyborcza” nie zdołała wypatrzyć w Marszu ani jednego faszystowskiego symbolu bądź hasła. To nic, że gdy próbowano zakazywać lub blokować marsze homoseksualistów, ci sami obłudnicy mówili zupełnie co innego. Filar “Krytyki Politycznej” jest szczery: “Podwójne standardy? Tak, bo między faszyzmem i antyfaszyzmem nie ma symetrii”. Powalająca myśl! Zwłaszcza gdy sobie przypomnieć, jak guru “antyfaszystowskiej” gazety i świeżo upieczony laureat Orderu Orła Białego wielokrotnie budował symetrię między antykomunizmem a komunizmem!

Oto więc kwintesencja: w walce z faszyzmem wolno wszystko. A o tym, co jest faszyzmem, rozstrzygać mają prawo lewicowi bojówkarze nauczeni przez “Wyborczą”, że “patriotyzm jest rodzajem rasizmu”.

Rafał A. Ziemkiewicz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28442 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]