Czy Polacy rzeczywiście są faszystami? – Janusz Wojciechowski

Aktualizacja: 2010-11-13 8:59 pm

Serwisy światowe są dziś pełne informacji o tym, jak to w Polsce, w Dzień Niepodległości, obrońcy wolności zatrzymali marsz faszystów.

Polacy, jak powszechnie wiadomo faszyzm mają we krwi, zaś antysemityzm wypijają z mlekiem matki. Cały świat zna przecież i pamięta polskie obozy koncentracyjne, tę polską hańbę ludzkości.

Na szczęście jest jest jeszcze w Polsce “Gazeta Wyborcza”, dzięki której znaleźli się też polscy obrońcy wolności i stanęli do walki przeciw faszystom. Świat może na razie odetchnąć. Polski faszyzm tym razem został powstrzymany.

Mogą zwłaszcza odetchnąć Niemcy, kraj sąsiedni i najbardziej zagrożony przez odradzający się w Polsce faszyzm. Sytuacja na razie została opanowana, ale dalsza czujność jest niezbędna.

Mój przyjaciel Samuel Dombrowski, łódzki Żyd, ocalały z getta, a dziś mieszkający w Niemczech, zatelefonował do mnie kiedyś wstrząśnięty – – Janusz! Czytam właśnie artykuł w “die Welt” – Czy Polacy rzeczywiście są antysemitami? – Czy ty sobie wyobrażasz? Niemcy zastanawiają się nad naturę polskiego antysemityzmu! Analizują, oceniają…

Po zadymach w Dniu Niepodległości Niemcy mają teraz problem – Czy Polacy rzeczywiście są faszystami?

Może nie wszyscy…

Janusz Wojciechowski

Za: Blog Janusza Wojciechowskiego -- [Org. tytuł: « Czy Polacy rzeczywiście sÄ… faszystami? »]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28431 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]