Aktualizacja strony została wstrzymana

Brodnica: „Nieznani sprawcy” dokonali ataku terrorystycznego na lokal zwolennika PiS-u

W Brodnicy, około północy z piątku, 12 listopada br. na sobotę, nieznani sprawcy obrzucili sklep państwa Mrozowskich środkami zapalającymi, wskutek czego doszczętnie spłonęło wnętrze kwiaciarni. Policja bada okoliczności i prowadzi działania celem ustalenia osób odpowiedzialnych za podpalenie.

Jak twierdzi Jacek Tyburski, pełnomocnik PiS w Brodnicy, zdarzenie było celowym działaniem i stanowiło bezpośrednie zagrożenie życia mieszkańców kamienicy. Wiele wskazuje na to, że podpalenie było aktem politycznym, wymierzonym przeciwko właścicielce kwiaciarni, pani Krystynie Mrozowskiej, która jest kandydatką PiS do Sejmiku Wojewódzkiego, a jej poglądy na temat bezpieczeństwa w mieście są powszechnie znane. Nie jest to pierwszy atak przeciwko państwu Mrozowskim. Kilka dni temu, w biały dzień (około godziny 11) przeżyli oni najazd wynajętych „ochroniarzy”, którzy siłą wtargnęli na ich, ulokoaną w centrum miasta posesję i uszkodzili przy tym samochód rodziny, zaś sam pan Andrzej Mrozowski także ucierpiał podczas szamotaniny z napastnikami.

Zdaniem Jacka Tyburskiego, skala agresji przeciwko osobom wyrażającym swoją dezaprobatę wobec polityki obecnego rządu i prezydenta, „zbliża się do granicy, gdzie w niebezpieczeństwie może być nie tylko zdrowie ale i życie. Tutaj kończy się już demokracja i wolne wybory. Tutaj zaczyna się zwykłe prześladowanie.”

W normalnie funcjonującym państwie atak przeprowadzony na przeciwnika politycznego, dokonany przy użyciu środków palnych, uważany jest jako akt terrorystyczny, jednak w rzeczywistości polskiej obecne władze uważają, że są to środki walki nie wymagające specjalnych działań prewencyjno-prawnych.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: audycji Radia Maryja | http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23548

Skip to content