Profanacja na Pawiaku

Aktualizacja: 2010-11-11 4:48 pm

Akt wandalizmu czy celowa profanacja? W Dzień Niepodległości zniszczony został Pomnik Drzewa na Pawiaku.

1f8608a78ddc58262dfe46747f374daaZniszczone znicze, porozrzucane wieńce,  oderwane tabliczki od Drzewa Pawiackiego – tak rano wyglądało jedno z najważniejszych Miejsc Pamięci w Warszawie. Policja zatrzymała już sprawcę profanacji. Mężczyzna w wieku około 30 lat w chwili zatrzymania był trzeźwy. Jak się okazało Drzewo Pawiackie nie było jedynym miejscem, w którym grasował sprawca. Zniszczone zostały też znicze pod tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II.

Zatrzymany 30 latek najprawdopodobniej mieszka w Warszawie, lecz nie jest tam zameldowany. Policja ustala, czy mężczyzna miał wspólników, a także jakie były motywy jego działania.

Muzeum na Pawiaku to jedno z najważniejszych Miejsc Pamięci. W znajdującym się w tym miejscu więzieniu Niemcy przetrzymywali polskich patriotów.

(źródło: TVP Info/TVN 24)

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28377 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]