Krzyż przeniesiony do kościoła świętej Anny. Potajemnie, bez obecności harcerzy i rodzin Ofiar

Krzyż Prezydencki został przeniesiony do kościoła świętej Anny. Bez obecności harcerzy i rodzin Ofiar.

Informację oficjalnie potwierdziła Kancelaria Prezydenta, ale nie podano szczegółów.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób, Krzyż Prezydencki został przeniesiony do kościoła świętej Anny. Nie podano również kiedy wierni będą mogli go zobaczyć. Przedstawiciele Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powiedzieli dziennikarzom, że z ZHR-u nie było nikogo podczas przenosin Krzyża. Z kolei rektor ksiądz Jacek Siekierski poinformował, że trafił do kościoła dzisiaj około 10.00.

Ta natomiast dziwi osoby, które dzisiaj od rana zbierały się na Krakowskim Przedmieściu, aby oddać hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej.

– I nie zauważyliśmy żadnego wzmożonego ruchu. Chyba że Krzyż został przewieziony samochodem dostawczym, który się pojawił w pewnym momencie, ale aż trudno mi uwierzyć, aby w tak haniebny sposób Krzyż został potraktowany – opowiada jedna z nich.

16 września Krzyż Prezydencki, postawiony przez harcerzy w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej, został usunięty z Krakowskiego Przedmieścia i umieszczony w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Oprac. Grzegorz Broński  / Źródło: TVP Info

Za: Gazeta Polska | http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3919/krzyz_przeniesiony_do_kosciola | Krzyż przeniesiony do kościoła

Skip to content