Krzyż przeniesiony do kościoła świętej Anny. Potajemnie, bez obecności harcerzy i rodzin Ofiar

Aktualizacja: 2010-11-10 10:45 pm

Krzyż Prezydencki został przeniesiony do kościoła świętej Anny. Bez obecności harcerzy i rodzin Ofiar.

Informację oficjalnie potwierdziła Kancelaria Prezydenta, ale nie podano szczegółów.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób, Krzyż Prezydencki został przeniesiony do kościoła świętej Anny. Nie podano również kiedy wierni będą mogli go zobaczyć. Przedstawiciele Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powiedzieli dziennikarzom, że z ZHR-u nie było nikogo podczas przenosin Krzyża. Z kolei rektor ksiądz Jacek Siekierski poinformował, że trafił do kościoła dzisiaj około 10.00.

Ta natomiast dziwi osoby, które dzisiaj od rana zbierały się na Krakowskim Przedmieściu, aby oddać hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej.

– I nie zauważyliśmy żadnego wzmożonego ruchu. Chyba że Krzyż został przewieziony samochodem dostawczym, który się pojawił w pewnym momencie, ale aż trudno mi uwierzyć, aby w tak haniebny sposób Krzyż został potraktowany – opowiada jedna z nich.

16 września Krzyż Prezydencki, postawiony przez harcerzy w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej, został usunięty z Krakowskiego Przedmieścia i umieszczony w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Oprac. Grzegorz Broński  / Źródło: TVP Info

Za: Gazeta Polska -- [Org. tytuł: « Krzyż przeniesiony do kościoła»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28354 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]