Żydowscy zbrodniarze wojenni boją się latać do Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 2010-11-6 3:23 pm

Jak podało RMF24, izraelscy politycy boją się latać do Wielkiej Brytanii z obawy przed aresztowaniem za zbrodnie wojenne.

Izraelski wicepremier Dan Meridor odwołał niedawno swą wizytę w Londynie z obawy, że zostanie aresztowany za atak izraelskich sił na flotyllę z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy. Żydzi zabili wtedy dziewięciu Turków. Była szefowa dyplomacji Izraela Cipi Liwni również odwołała swoją wizytę w tym kraju po tym jak strona palestyńska oskarżyła ją o odpowiedzialność za atak na Strefę Gazy na przełomie 2008/09. Rząd izraelski protestuje przeciwko brytyjskiemu prawu pozwalającemu ścigać zbrodniarzy wojennych, którzy znajdują się na terytorium Wielkiej Brytanii.

Źeby jednak nie było za dobrze brytyjski szef MSZ William Hague zobowiązał się, że doprowadzi do zmiany tej trudnej do zaakceptowania sytuacji. Czyli w praktyce chodzi o to, że zbrodniarze wojenni będą nadal ścigani, lecz nie będzie to dotyczyło zbrodniarzy żydowskich.

Bogusław Koniuch

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28177 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]