Brooklyn: Aresztowanie Chasyda pod zarzutem wyłudzania pieniędzy, fałszywych oskarżeń

Aktualizacja: 2010-11-5 10:21 pm

Prokurator nowojorskiej dzielnicy Brooklyn wniósł akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu Simonowi Taub, Chasydowi z Brooklynu, któremu zarzucono wyłudzenie pieniędzy i bezpodstawne oskarżenie niewinnej osoby.

W kwietniu br.  Simon Taub zwrócił się do pełnoletniego syna – syna znanego i skazanego pedofila, rabina Barucha Lebovitsa – mówiąc mu, że jeśli nie przekaże on znacznej kwoty pieniężnej, to będzie podany do prokuratury pod zarzutem pedofilii i molestowania seksualnego syna Simona Tauba.

Syn Barucha Lebovitsa zwrócił się do prokuratury podając szczegóły próby wyłudzenia pieniędzy przed Tauba. Podczas śledztwa trwającego 4 miesiące, służby nagrały rozmowy telefoniczne ustalające warunki okupu, który miał być rozłożony na pięć rat, po 75 tysięcy dolarów. W momencie wręczenia pierwszej raty, Simon Taub został aresztowany. Grozi mu kara do siedmiu lat więzienia.

Rabin Baruch Lebovits z nowojorskiego Brooklynu, skazany został kwietniu br. na maksymalną karę pozbawienia wolności – 32 lata – za dopuszczenie się licznych przestępstw molestowania seksualnego młodych chłopców.

Perfidia niektórych członków środowisk żydowskich polega między innymi na tym, że – z jednej strony – podczas procesu oskarżonego rabina Lebovitsa określano go jako “świętego człowieka” – a z drugiej strony, zaraz po skazaniu go, próbowano wyłudzić pieniądze od jego syna.

Jak stwierdza wielu działaczy organizacji walczących ze zjawiskiem molestowania seksualnego w środowiskach żydowskich, wydany tak wysoki wyrok pozbawienia wolności “będzie sygnałem dla ortodoksyjnych żydowskich środowisk, w których szczera dyskusja na tematy molestowania seksualnego, jest rzadkością.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Brooklyn Daily Eagle - Courthouse News
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28172 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]