Ryszard C. jednak nie był u Niesołowskiego – kłamstwa pracowników biura

Aktualizacja: 2010-11-4 10:13 am

Dowody zebrane przez prokuraturę nie potwierdzają tezy, że Ryszard C. był w biurze poselskim Stefana Niesiołowskiego. “Ustalenia, którymi na dzień dzisiejszy dysponuje prokuratura, zdają się nie potwierdzać tezy o wizycie Ryszarda C. w tym miejscu” – powiedział portalowi Niezalezna.pl rzecznik łódzkiej prokuratury.

Informację o tym, że podejrzany miał być w dniu zabójstwa pomiędzy godz. 8 a 9 rano w budynku, w którym mieści się biuro Stefana Niesiołowskiego, przekazał tydzień po morderstwie w Łodzi dyrektor jego biura, Aleksandra Woron. Według niego, Ryszard C. miał wypytywać się o wicemarszałka. Gdy uzyskał informację, że Niesiołowskiego nie ma w budynku, a jego biuro jest zamknięte, mężczyzna miał pytać o siedzibę biura PiS. Później odszedł – relacjonował Woron.

Głos w sprawie zabrał wówczas także Stefan Niesiołowski, który podkreślał, że miał wielkie szczęście, że nie przebywał w swoim biurze. Jak podkreślił, ta informacja udowadniała, że nonsensem było twierdzenie, że zabójstwo w Łodzi to był zamach polityczny i jest efektem “antypisowskiej nagonki”. Kilka dni później polityk PO dostał ochronę BOR. Przyjął ją konkretnie po wpisie, który pojawił się na jednym z forów internetowych. Ktoś anonimowo napisał wówczas, że lokalna konwencja Platformy Obywatelskiej w Krośnie Odrzańskim będzie okazją, by “pozbyć się”Stefana Niesiołowskiego i innych polityków tej partii”. Jak się okazało, autorem wpisu był… ojciec radnego PO Adama Przybysza.

Prokuratura ws. rzekomej wizyty Ryszarda C. w budynku, w którym znajduje się biuro Stefana Niesiołowskiego, przesłuchała m.in. dyrektora biura oraz portiera budynku. Zbadano także monitoring. Co ustalono?

Sprawa jest w toku. Sygnały, które otrzymała prokuratura od dyrektora biura poselskiego pana Stefana Niesiołowskiego wymagały sprawdzenia. Zabezpieczony został monitoring. Materiał jednak nie obejmuje tego czasu, w którym Ryszard C. mógł być w biurze poselskim wicemarszałka Sejmu. Ustalenia, którymi na dzień dzisiejszy dysponuje prokuratura, zdają się nie potwierdzać tezy o wizycie Ryszarda C. w tym miejscu, ale z końcowymi wnioskami należy jeszcze się wstrzymać – powiedział portalowi Niezalezna.pl rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

19 października do łódzkiej siedziby PiS wtargnął 62-letni Ryszard C., który zaatakował znajdujące się tam osoby. Zastrzelił Marka Rosiaka i ciężko ranił nożem Pawła Kowalskiego. Mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

(Niezależna.pl)

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « RYSZARD C. NIE BYŁ U NIESIOŁOWSKIEGO»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28120 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]