Australia: nie ustają próby zalegalizowania eutanazji

Senator Bob Brown z Partii Zielonych w Australii wniósł kolejny projekt ustawy, mającej umożliwić legalizację uśmiercania ludzi starszych i „zmęczonych życiem”. Pierwsze czytanie nowego projektu Browna odbędzie się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, albo najpóźniej na początku przyszłego roku.

Legislacja Browna przewiduje zniesienie ustawy z 1997 r., która nie pozwala m.in. Terytorium Północnemu, ACT i wyspie Norfolk zalegalizować eutanazję. Nowy projekt ma pozwolić poszczególnym stanom zadecydować, czy chcą legalizacji eutanazji, czy też nie.

W zwalczanie tego projektu mocno zaangażował się Kościół katolicki, który przypomniał Australijczykom, by zweryfikowali swoje stanowisko wobec niektórych kandydatów ubiegających się o mandat wyborczy w przyszłych wyborach i nie głosowali na osoby popierające eutanazję.

Arcybiskup Melbourne, i biskupi Ballarat, Sandhurst oraz Sale wydali specjalny dokument zatytułowany „Your Vote Your Values” („Twój głos, twoje wartości”). Sugerują w nim wiernym, aby pytali polityków o ich stanowisko wobec eutanazji i prób jej zalegalizowania, aborcji, „małżeństw homoseksualnych”, klauzuli sumienia itp.

Kwestia uśmiercania osób starszych, terminalnie chorych, czy zwyczajnie „zmęczonych życiem”, jak to się nieraz opisuje, budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza w stanie Wiktoria. Dwa lata temu lokalny parlament odrzucił projekt ustawy wprowadzającej tzw. eutanazję bierną, czyli wspomagane samobójstwo. Senator Brown mimo to twierdzi, że aż 80 proc. mieszkańców stanu Wiktoria opowiada się za eutanazją.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6065,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content