Banderowcy wygrywają we Lwowie

Aktualizacja: 2010-11-2 9:48 pm

Oficjalne wyniki wyborów lokalnych na Ukrainie, które odbyły się 31 października, zostaną opublikowane 5 listopada, ale wyniki exit poll już teraz pokazują jakie są tendencje tych wyborów. Jeśli we wschodnich i centralnych regionach Ukrainy wygrywa rządząca Partia Regionów Ukrainy – to na zachodzie kraju skrajnie nacjonalistyczna opcja „Swoboda” Oleha Tiahnyboka. Wg exit pollu przeprowadzonego kompanią Research&Branding Group banderowska „Swoboda” wygrała w trzech zachodnich obwodach Ukrainy: lwowskim, tarnopolski i iwano-frankowskim. W wyborach do Rady Miejskiej Lwowa „Swoboda” wygrała z wynikiem 34,23%.

To, iż wybory wygrywają spadkobiercy OUN-UPA nie jest przypadkowe, bo, zwłaszcza na zachodniej Ukrainie, przekracza granice zdrowego rozsądku gloryfikacja banderowskich zbrodniarzy i ich faszystowskiej ideologii pod hasłem: „Ukraina ponad wszystko!” i „Śmierć wrogom!”. A wrogowie nacjonalistów ukraińskich są tradycyjni: Polacy, Żydzi i Rosjanie. W Polsce i na Ukrainie bagatelizuje się to, iż to co było nie do pomyślenia, że w tak krótkim czasie wódz skrajnych ukraińskich nacjonalistów, finansowany hojnie przez oligarchów ukraińskich – Oleh Tiahnybok i jego atamania „Swoboda” – zdobędą tak wiele głosów wyborczych w zachodnich regionach kraju. A tak się stało. Ukraiński skrajny nacjonalizm  nachalnie wygrywa na polskim pograniczu.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28072 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]