Aktualizacja strony została wstrzymana

Henry Ford w walce z międzynarodowym żydostwem – Jan Bodakowski

Polski czytelnik zainteresowany historią idei politycznych ma dzięki wydawnictwu Dom Wydawniczy „Ostoja” możliwość zapoznania się z niezwykle interesującymi tekstami źródłowymi. Jednym z nich jest dwutomowa pozycja Henry Forda „Międzynarodowy Żyd”.

Henry Ford był założycielem Ford Motor Company i jednym z pierwszych przemysłowców wykorzystujących w produkcji ruchomą taśmę produkcyjną i trzyzmianowy dzień pracy. Był  pierwszym producentem samochodów dostępnych klasie robotniczej, pierwszym przedsiębiorca sprzedający swoje auta na raty. Dodatkowo miał politycznie niepoprawne oblicze dziś skrzętnie przemilczane. By propagować swoje anty żydowskie poglądy założył Dearborn Publishing Company która to wydawała „The Dearborn Independent” gazetę w której Henry Ford zamieszczał swoje anty żydowskie artykuły.

W swej książce Henry Ford zarzucał (nie mason żydowskim a) żydowskim elitom finansowym: destruktywną działalność niszcząca fundamenty zachodniej cywilizacji, wykorzystywanie globalnej gospodarki kapitalistycznej dla swoich niecnych celów, wykorzystywanie pozycji do korumpowania władzy i niszczenia wolnej prasy. Szczególnie wiele miejsca poświęcił Ford destruktywnej roli żydów w USA. Żydzi zdaniem Forda opowiadali za: demoralizacje i pauperyzacje amerykanów, ukrywaną eksplozje imigracji żydowskiej USA, propagandę komunistyczną, dążenie do uprzywilejowania żydów i dyskryminacji chrześcijan, cenzurę, sztuczne kreowanie kryzysu przez żydowskich lichwiarzy, podporządkowanie polityki Stanów Zjednoczonych interesom żydowskim.

W „Międzynarodowym żydzie” autor opisał destruktywną rolę żydostwa na arenie międzynarodowej. Szczególną uwagę zwrócił na odpowiedzialność żydów za komunizm, sfinansowanie przez żydowską finansjerę z USA rewolucji bolszewickiej, udział żydów w komunistycznym aparacie terroru.

Polskiego czytelnika międzynarodowego bestseleru Forda na pewno zainteresują wątki polskie. Ford opisał niewdzięczność uprzywilejowanych żydów w Polsce którzy gardzili swoimi polskimi dobroczyńcami, wsparli sowiecką agresję na Polskę. Zdaniem Forda ntypolską działalność żydów w II RP wspierało też żydostwo amerykańskie które w zmonopolizowanych przez siebie mediach propagowało kłamstwa na temat rzekomych antyżydowskich pogromów w Polsce.

Henry Ford ubolewał nad dominacją żydów w pop kulturze. Żydzi zdaniem Forda używali pop kultury do: demoralizacji amerykanów, bluźnienia chrześcijaństwu, szerzenia prymitywizmu, judaizacji, usuwania ze zbiorowej świadomości dziedzictwa kultury zachodniej (np. Szekspira), epatowania seksem i przemocą, negatywnej stygmatyzacji farmerów, zniszczenia i zwulgaryzowania kultury w Stanach Zjednoczonych. Żydzi do przemysłu filmowego nie dopuszczali chrześcijan (w swojej książce Ford opisuje dokładnie personalia żydów w przemyśle filmowym). Żydowska pop kultura na całym świecie kreowała fałszywy obraz amerykanów. W filmach żydzi kreowali tylko pozytywny obraz żydów, i nie dopuszczając do przedstawiania żydów w złym świetle. Kapłani chrześcijańscy kreowani byli przez żydowski przemysł filmowy na zbrodniarzy lub ośmieszani. Żydzi świadomie za pomocą swojego przemysłu filmowego kreowali nastroje rewolucyjne, podburzali i demoralizowali. W USA żydzi uprawiali agitacje komunistyczną nie za pomocą aparatu partyjnego ale za pomocą pop kultury.

Jan Bodakowski

Za: materiałów autorskich

Skip to content