Spośród dotychczasowych prezydentów USA, Obama powołał najwięcej gejów na stanowiska federalne

Aktualizacja: 2010-10-31 6:52 pm

Jak podaje The Washington Times z 26 października 2010 r. prezydent Barack Obama mianował od początku swojej kadencji więcej gejów i lesbijek na stanowiska federalne niż którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Pierwsza połowa kadencji jeszcze się nie zakończyła.

Gejowscy aktywiści podają, że powołano ich reprezentantów na nie mniej niż 150 stanowisk federalnych, począwszy od szefów agecji i członków komisji po wysokie stanowiska w policji i urzędach. Przewyższa to liczbę 140 gejów zatrudnionych w czasie dwóch pełnych kadencji przez Billa Clintona. Wówczas jako pierwszy, prezydent Clinton powołał lesbijkę z San Francisco, Robertę Achtenberg na asystenta sekretarza do spraw mieszkaniowych i rozwoju budownictwa.

Rzecznik praw dla gejów zauważył, że “jest to bliskie amerykańskiego ideału, w którym liczy się jak wykonujesz swoją pracę, a nie kim jesteś”.

Rzecznik prasowy Białego Domu Shin Inouye potwierdziła rekord, stwierdzając dodatkowo, że Obama powołał więcej gejów na urzedy federalne niż miało to miejsce w czasie administracji Clintona i George W. Busha razem. Stwierdził również, że Obama jest dumny ze swoich nominacji, będących odzwierciedleniem różnorodności amerykańskich opinii.

Waldemar Glodek

Na podstawie: The Washington Times, 26 października 2010 r.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28013 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]