Homo-lobby: Odebrać chrześcijanom prawo do adopcji

Aktualizacja: 2010-10-31 8:37 am

Małżeństwo, któremu odmówiono prawa do bycia rodziną zastępczą, bowiem uznają oni, że homoseksualizm jest nieakceptowalny moralnie skierowała swoją sprawę do Sądu Najwyższego.

Eunice i Owen Johnsowie twierdzą, że są obecnie zmuszani do “życia w szafie”, a sądowa interpretacja równych praw dla homoseksualistów jest sprzeczna z zasadą wolności religijnej. Zdaniem Christian Legal Centre od wyroku Sądu Najwyższego zależy przyszłość chrześcijańskich rodzin zastępczych i adopcyjnych. Homo-lobbyści natomiast są zdania, że sąd powinien podtrzymać wcześniejsze decyzje, tak by dzieci były chronione przed „przesądami” rodziców.

Sprawa rozpoczęła się w roku 2007. To wtedy państwo Johns, którzy wychowali już dwadzieścioro dzieci złożyli kolejną prośbę o przysposobienie kolejnych dzieci. Jednak Sąd w Derby uznał, że z powodu swoich chrześcijańskich poglądów para nie powie nigdy swoim wychowankom, że homoseksualizm jest akceptowalny moralnie. A to oznacza, że nie mogą oni wychowywać dzieci. Sąd apelacyjny w Derby podtrzymał tę decyzję.

– Nie może być tak, że odmawia się chrześcijanom opieki nad pokrzywdzonymi dziećmi, tylko dlatego, że nie akceptują oni homoseksualizmu – podkreśla Andrea Minichiello-Williams, rzecznik CLC. Działacze CLC przypominają również, że rodzina Johnsów stworzyła już kochający dom dla wielu dzieci.

TPT/ telegraph.co.uk

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Odebrać chrześcijanom prawo do adopcji»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28001 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]