Homo-lobby: Odebrać chrześcijanom prawo do adopcji

Małżeństwo, któremu odmówiono prawa do bycia rodziną zastępczą, bowiem uznają oni, że homoseksualizm jest nieakceptowalny moralnie skierowała swoją sprawę do Sądu Najwyższego.

Eunice i Owen Johnsowie twierdzą, że są obecnie zmuszani do „życia w szafie”, a sądowa interpretacja równych praw dla homoseksualistów jest sprzeczna z zasadą wolności religijnej. Zdaniem Christian Legal Centre od wyroku Sądu Najwyższego zależy przyszłość chrześcijańskich rodzin zastępczych i adopcyjnych. Homo-lobbyści natomiast są zdania, że sąd powinien podtrzymać wcześniejsze decyzje, tak by dzieci były chronione przed „przesądami” rodziców.

Sprawa rozpoczęła się w roku 2007. To wtedy państwo Johns, którzy wychowali już dwadzieścioro dzieci złożyli kolejną prośbę o przysposobienie kolejnych dzieci. Jednak Sąd w Derby uznał, że z powodu swoich chrześcijańskich poglądów para nie powie nigdy swoim wychowankom, że homoseksualizm jest akceptowalny moralnie. A to oznacza, że nie mogą oni wychowywać dzieci. Sąd apelacyjny w Derby podtrzymał tę decyzję.

– Nie może być tak, że odmawia się chrześcijanom opieki nad pokrzywdzonymi dziećmi, tylko dlatego, że nie akceptują oni homoseksualizmu – podkreśla Andrea Minichiello-Williams, rzecznik CLC. Działacze CLC przypominają również, że rodzina Johnsów stworzyła już kochający dom dla wielu dzieci.

TPT/ telegraph.co.uk

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/odebrac_chrzescijanom_prawo_do_adopcji | Odebrać chrześcijanom prawo do adopcji

Skip to content