Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: chrześcijanka nie może szukać współlokatorki wyznającej tę samą religię?

31-letnia kobieta z Grand Rapids w stanie Michigan może ponieść karę za to, że umieściła ogłoszenie w lokalnej gazetce kościelnej o tym, że poszukuje współlokatorki, która też jest chrześcijanką. Prywatna organizacja Fair Housing Center złożyła skargę do stanowego biura praw obywatelskich przeciwko autorce anonsu, zarzucając jej dyskryminację wyznawców innych religii w sprawach mieszkaniowych.

Prawnicy chrześcijańskiej organizacji Alliance Defense Fund (ADF), która reprezentuje oskarżaną kobietę, przesłali wniosek do Departamentu Spraw Obywatelskich stanu Michigan o oddalenie tej, jak podkreślają „bezzasadnej skargi”. Na razie nie ma odpowiedzi w tej sprawie.

Zdaniem Joela Ostera z ADF, chrześcijanie nie powinni żyć w obawie przed tym, że rząd ich ukarze za to, iż są chrześcijanami.

„To kompletny absurd, by karać singielkę, która jest chrześcijanką za to, że na własną rękę szuka do swego mieszkania innej chrześcijanki. Jest oczywiste, że to, co zrobiła jest legalne i konstytucyjnie chronione” – podkreśla prawnik zaznaczając, że niektóre grupy chcą już nie tylko zamknąć chrześcijan i ich wiarę w czterech ścianach, ale za pomocą prawa narzucić im własne idee.

ADF przypomina, że pozwana kobieta jest osoba prywatną – nie jest właścicielem domu i nie zarządza kompleksem mieszkaniowym. Zdaniem prawników, ewentualne sankcje wobec kobiety byłyby ewidentnym naruszeniem Pierwszej Poprawki do Konstytucji USA, gwarantującej m.in. wolność zrzeszania się.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6051,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content