Szwajcaria: Chcą zakazać dzieciom czytać Biblię

Aktualizacja: 2010-10-29 11:08 am

Działacze szwajcarskiego Ruchu Wolnomyślicieli podpisali wniosek o określenie Pisma Świętego jako odpowiedniego dla osób powyżej 16 roku życia. Miałoby to ograniczyć dostęp dzieci do Słowa Bożego.

– Kościół już cenzuruje Biblię wydając Biblię dla dzieci. To nieuczciwe ukazywać tylko to, co piękne i nieszkodliwe – twierdzi szef sekcji organizacji w kantonie Valais, Valentin Abgottspon. – Dzieciom nie powinno dawać się Biblii, ponieważ nie znajdą w niej rozwiązań dzisiejszych problemów – dodaje sekretarz organizacji, Reta Caspar.

Tych zarzutów nie rozumie rzecznik prasowy konferencji episkopatu szwajcarskiego. – Przecież ludzi wprowadza się w wiarę i tłumaczy Biblię. Mogą wszystko wyczytać z kontekstem, religijnym i historycznym – twierdzi Walter Müller.

sks/Kath.net

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « ChcÄ… zakazać dzieciom czytać Biblię»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27934 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]