USA: Sataniści publicznie parodiują katolicki egzorcyzm

Jedna z amerykańskich grup satanistycznych wynajęła 21 października br. salę w Civic Center w Oklahomie, by przeprowadzić, jak się wyraziła „pierwszy, publiczny egzorcyzm satanistyczny”. Celem przedstawienia było ośmieszenie katolickiego egzorcyzmu i wyznawców Chrystusa. W tym samym czasie ponad trzydzieści osób związanych z grupą inicjatywną America Needs Fatima, działającą w ramach Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności, zorganizowało akcję wynagradzającą Panu Bogu, polegającą na odmawianiu różańca przed budynkiem Oklahoma Civic Center, administrowanym przez władze miejskie.

Zdaniem organizatorów akcji, to bardzo smutne, że dyrekcja Centrum Obywatelskiego zgodziła się na przeprowadzenie tego typu „ceremonii”. Równie smutne jest to, że akcja nie spotkała się z należytym odzewem ze strony mieszkańców miasta. Wśród protestujących znaleźli się bowiem przybysze z innych miejscowości nierzadko znacznie oddalonych, którzy, by wziąć udział w akcji specjalnie zwalniali się z pracy i jechali nawet setki kilometrów.

Niektórzy uczestnicy protestu przyznali, że obawiali się przyjść pod budynek Centrum Obywatelskiego. Organizatorzy jednak zapewnili ich, że Matka Boża jest potężniejsza od sił demonicznych. Uczestnicy ceremonii w pewnym sensie stchórzyli. Nie wchodzili bowiem drzwiami wejściowymi, lecz tylnymi. Zamiast 70 osób na „ceremonię” przybyło zaledwie 30. Satanistyczny egzorcyzm poprzedził koncert muzyki heavy metalowej. 

Źródło: TFP.org, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6035,2,0,1,I,informacje.html | Protest TFP przeciw satanistycznemu ”egzorcyzmowi” w USA

Skip to content