Oświadczenie w sprawie fałszywej wypowiedzi ministra Grasia

Aktualizacja: 2010-10-24 6:08 pm

Rzecznik rządu premiera Donalda Tuska minister Paweł Graś w dzisiejszej audycji „Śniadanie z Radiem Zet” oświadczył, że w sprawie przemocy na Krakowskim Przedmieściu (przy krzyżu smoleńskim) było 48 informacji, ale nie było ani jednego doniesienia do Prokuratury ani na Policję. Jest to stwierdzenie fałszywe.

W dniu 6 sierpnia 2010 r. złożyłem doniesienie na Policję po tym, jak zostałem fizycznie zaatakowany pod krzyżem, po mojej interwencji w obronie osób pilnujących smoleńskiego krzyża. Osoby którym udzieliłem wsparcia zidentyfikowały napastnika, którego dane osobowe zna Policja. W sprawie tej zabierałem głos publicznie; mówił o niej również Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek (między innymi w programie w telewizji Polsat News).

Postanowieniem z dnia 13 września 2010 r. (Sygn. Akt 4DS 1476/10/V) Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ odmówiła wszczęcia postępowania. To pismo Prokuratury w sposób oczywisty zadaje kłam dzisiejszej deklaracji rzecznika rządu.

W sprawie tej będę domagał się wyjaśnień i zdecydowanej reakcji obecnych władz.

Piotr Strzembosz
Pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie
Kandydat na Prezydenta Warszawy
605 053-663, (22) 392-77-40

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27780 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]