Ambasador Izraela w USA: Nikt nie będzie nam dyktował granic Izraela

Aktualizacja: 2010-10-19 4:35 pm

Ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych, Michael Oren podczas spotkania zorganizowanego w związku z 25-leciem zawarcia bilateralnej umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, powiedzial, że “nikt nie będzie dyktował granic Izraelowi”.

Wypowiedź ambasadora jest niejako odpowiedzią na presję opinii światowej, pozarządowych organizacji i wielu rządów, domagających się sprawiedliwości, utworzenia państwa palestyńskiego w granicach z 1967 roku i zwrotu zagarniętych przez Izrael ziem. “Tak jak Ben-Gurion, tak i Netanyahu nie pozwoli Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani jakiejkolwiek innej organizacji, aby określała nam nasze granice.” – powiedział Oren.

Wypowiedź ambasadora jest aroganckim przyznaniem nie liczenia się z nikim na świecie w tej kwestii, stanowi podstawę dalszego trwania niesprawiedliwości na Bliskim Wschodzie, lecz także wskazuje na determinację Izraela do dalszej ekspansji terytorium, przez granice mitycznego Eretz Israel, do bezwzględnej dominacji w całym obszarze.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Haaretz
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27615 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]