Postępy w dziedzinie masowego podsłuchiwania

Nagranie całego stadionu i wyłuskiwanie „potem” lub „na bieżąco” dowolnej rozmowy jest już technicznie możliwe!

System jest tani, więc na pewno będzie stopniowo montowany gdzie popadnie. W połączeniu z automatycznym rozpoznawaniem twarzy na trybunach i w innych miejscach, zamieni życie wrogów systemu w polowanie z nagonką. Na pewno zostanie połączony z analizą rozmów wszystkich obiektów w „celach profilaktycznych”.

Technologia została już przetestowana i jest dostępna komercyjnie. Składa się z kamery „rybiego oka” oraz 325 mikrofonów instalowanych pod sufitem. Operator może dowolnie przybliżać obraz. Oprogramowanie ocenia odległość od celu i przeliczając dźwięki ze wszystkich 325 mikrofonów separuje pojedyncze spośród hałasu.

Czułość jest na tyle duża, że pozwala zarejestrować pyskówki zawodników, słowa trenera i rozmowy na trybunach. Wyławia nawet głos pękającego balonu z gumy do żucia – jak pokazano na filmie (patrz tutaj).

Całość działa w czasie rzeczywistym. Dźwięk każdego mikrofonu jest rejestrowany – można wrócić do nagrań i sprawdzić czy ktoś nie chlapał ozorem na niebezpieczne tematy.

System pozwala na podsłuchiwanie ludzi w dowolnym miejscu. Nawet pozornie bezpiecznym. Genialne zastosowanie to urządzenia zamontowane na policyjnej suce albo podnośniku, nagrywające legalne demonstracje przeciwników. Pamiętajmy – bazę zdjęć wszystkich „obywateli” Oni już mają. Sami im je dostarczyliśmy wyrabiając dokumenty. Wkrótce będą mieć także odciski palców wszystkich obywateli.

Opracowanie: Zerozero
Na podstawie: www.squarehead.no/Broadcast.html
Źródło: NWO

Za: WolneMedia | http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/postepy-w-dziedzinie-masowego-podsluchiwania/

Skip to content