Hiszpania: 1,1 mln aborcji w ciągu 15 lat

Aktualizacja: 2010-10-18 12:38 pm

Hiszpański Instytut Polityki Rodzinnej ujawnił, że w ciągu 15 lat dokonano w tym kraju 1,1 mln aborcji. Przyczyniło się to m. in. do starzenia społeczeństwa.

Kierujący Instytutem, Eduardo Hertfelder uznał za niewłaściwe to, że podczas gdy w Europie wprowadza się politykę wspierania macierzyństwa, aby zwiększyć liczbę rodzących się dzieci i zmniejszyć liczbę aborcji, w Hiszpanii „narzuca się wsteczne prawo takie jak niedawno przyjęta ustawa o aborcji, która jeszcze bardziej pogorszy ten problem”.


O ile w 1994 r. dokonano w tym kraju 47 800 aborcji, to w 2008 r. już 115 tys., co oznacza wzrost o 142 proc. – Można powiedzieć, że liczba aborcji dokonanych w Hiszpanii w tym okresie, razem z niską dzietnością były głównymi przyczynami spadku liczby ludności młodej i starzenia się mieszkańców Hiszpanii – wskazał Hertfelder.

Najwięcej aborcji w ciągu 15 lat dokonano w Katalonii (220 tys.), regionie autonomicznym Madrytu (204 tys.) i Andaluzji (190 tys.).

KAI
Za: wiara
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27551 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]