Prymas Belgii: AIDS to przejaw sprawiedliwości

Aktualizacja: 2010-10-15 3:17 pm

Arcybiskup Andre Leonard w swojej najnowszej książce pisze, że „AIDS jest rodzajem immanentnej sprawiedliwości w obliczu sponiewierania natury ludzkiej”.

Prymas Belgii odrzuca tezę, że AIDS jest karą za grzechy. Jego zdaniem jest to raczej „rodzaj immanentnej sprawiedliwości”. Porównuje tę sytuację do ekologii. „Jeśli źle się traktuje środowisko, to ono w końcu źle obejdzie się z nami. Kiedy poniewieramy ludzką miłość, to być może ostatecznie i ona się na nas zemści, bez potrzeby jakiejś transcendentnej interwencji” – napisał arcybiskup. Dalej w książce można przeczytać: “Poniewieranie fizycznej natury (człowieka) doprowadzi do tego, że i ona źle nas potraktuje. Poniewieranie głębokiej natury ludzkiej miłości zawsze kończy się katastrofą pod każdym względem”.

Prymas Belgii znany jest ze swojego bezkompromisowego podejścia do patologii społecznych. W jednej z wypowiedzi uznał – powołując się na Zygmunta Freuda – że homoseksualizm jest niedoskonałym stopniem rozwoju ludzkiej seksualności, a homoseksualistów za “nienormalnych”. Jego zdaniem są oni zablokowani w normalnym rozwoju psychologicznym. Wypowiadał się też na temat prezerwatyw, głosząc ich skuteczność w zaledwie 90-95 procentach.

Słowa hierarchy dotyczące AIDS spotkały się z ostrą reakcją środowisk homoseksualnych i liberalnych polityków. – To obraza dla licznych pacjentów, którzy zmagają się z chorobą, a także ludzi, którzy niosą im pomoc – głosi komunikat wydany przez flamandzkojęzycznych liberałów. Francuskojęzyczni Zieloni ogłosili, że “zaszokowały ich nieodpowiedzialne i niebezpieczne słowa” abp. Leonarda. Także inne partie, również centrowe i prawicowe, skrytykowały wypowiedź prymasa, protestując przeciwko stygmatyzacji grup społecznych.

żar/Tvn24.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Prymas Belgii: AIDS to przejaw sprawiedliwości»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27448 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]