Szwecja: Koedukacyjne sale szpitalne, brak parawanów oddzielających łóżka kobiet i mężczyzn

Aktualizacja: 2010-10-15 9:46 am

Coraz częściej w szwedzkich szpitalach stosuje się praktykę koedukacyjnych sal. Z tego powodu Urzędy do Spraw Pacjentów otrzymują wiele skarg w tej sprawie. Niektóre z nich dotyczą nawet drastycznych incydentów. Koedukacyjne sale wynikają z braku miejsc w szpitalach. Kierownictwa wielu nich wychodząc z założenia, że mieszane sale są lepsze dla pacjentów ze względów higienicznych jak i dla personelu niż łóżka na korytarzach decydują się taką praktykę, informuje dziennik sztokholmski „Dagens Nyheter”. Są też i szpitale, które przyjęły koedukacyjność jako stałą zasadę.

Wojewódzkie Urzędy do Spraw Pacjentów otrzymują coraz więcej skarg od pacjentów obu płci, z przewagą kobiet protestujących przeciwko takiej sytuacji. Skargi dotyczą nawet braku parawanów oddzielających łóżka w takich wspólnych salach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Michał Haykowski, Sztokholm/pbp

Za: Stooq -- [Org. tytuł: « Szwecja - szpitale - koedukacyjne sale»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27408 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]