Aktualizacja strony została wstrzymana

Kutz obraża obrońców krzyża i PiS

Ludzie modlący się pod krzyżem (a obecnie przed Pałacem Prezydenckim), czy przychodzący tam 10 dnia każdego miesiąca przypominają Kazimierzowi Kutzowi hitlerowców. – To miejsce, w którym widzimy, że wypełza polski faszyzm – twierdzi Kazimierz Kutz, poseł, który niedawno wystąpił z Klubu PO.

– To są melodie – podkreśla w rozmowie z portalem Onet.pl – które w innej wersji inni panowie swego czasu zaczęli śpiewać w monachijskich piwiarniach, a u nas robi się to pod Pałacem Prezydenta przy użyciu krzyża. – To, co się stało ostatnio jest przerażającym tego przykładem – dodaje.

Kutz zabrał się także za analizę osobowości i sytuacji Jarosława Kaczyńskiego. – Jest w rozkładzie osobowościowym. Brat go wciąga. Działa to sprzężenie zwrotne między braćmi, o którym wciąż mamy małą wiedzę. Tak po ludzku, bardzo mu współczuję. On już się nie odrodzi. To co oglądamy, to jego agonia i na siłę dotrwa do zjazdu. Podupada na zdrowiu i jest człowiekiem ciężko rannym. Jedynym dzieckiem Jarosława Kaczyńskiego jest Zbigniew Ziobro. Widać tu stosunki ojcowskie Kaczyńskiego względem Ziobry. Kaczyński już zaczyna używać Ziobry, już powoli go namaszcza. To nie jest już człowiek, który może mieć politycznych następców. Tylko Ziobro się mu ostał i został przywrócony do łask – mówi reżyser.

TPT/Onet.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/kutz_obraza_obroncow_krzyza_i_pis

Skip to content