USA: Coroczna wojna o Boże Narodzenie rozpoczęta

Aktualizacja: 2008-11-3 10:29 am

Wojna o Boże Narodzenie rozpoczęła się wcześnie w tym roku. Grucci, znana międzynarodowa firma specjalizująca się w pokazach ogni sztucznych, wycofała się z corocznych pokazów z okazji Bożego Narodzenia, organizowanych na nowojorskim Long Island. Decyzję swą firma Grucci umotywowała zmianą nazwy pokazów, zrywającą z tą 15-letnią tradycją świąteczną wyspy Long Island. Radni miasta Patchogue zdecydowali się bowiem na zastąpienie dotychczasowej nazwy Christmas Boat Parade na Patchogue Holiday Boat Parade.

Wice-prezydent firmy Grucci, Phil Butler, znany i otwarty krytyk sekularyzacji świąt Bożego Narodzenia, skrytykował decyzję organizatorów parady i pokazów ogni sztucznych, celowo odcinających się od użycia w nazwie świątecznej parady słowa “Boże Narodzenie” (Christmas).

Krytyka Phila Butlera spotkała się z aprobatą prezydenta Ligi Katolickiej Billa Donohue, który powiedział, że “Jeśli więcej osób takich jak Phil Butler sprzeciwiłoby się ‘kapłanom politycznej poprawności’, pomniejszanie znaczenia świąt Bożego Narodzenia mogłoby być powstrzymane. […] Boże Narodzenie jest jedynym świętem, które jest na celowniku tego typu autorytarnych typów. Nie mają oni obiekcji do żydowskich czy muzułmańskich świąt, jak również takich świąt jak Dzień Marcina Lutra Kinga; delektują się oni również celebracjami Kwanzaa. Jednak jeśli chodzi o Boże Narodzenie, szybko stają się cenzorami. […] Zatem wyrazy uznania dla Grucci. Niech będzie to pierwszy cios oddany w tym roku kulturowym faszystom.”


Za: LifesiteTags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2734 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]