USA: Coroczna wojna o Boże Narodzenie rozpoczęta

Wojna o Boże Narodzenie rozpoczęła się wcześnie w tym roku. Grucci, znana międzynarodowa firma specjalizująca się w pokazach ogni sztucznych, wycofała się z corocznych pokazów z okazji Bożego Narodzenia, organizowanych na nowojorskim Long Island. Decyzję swą firma Grucci umotywowała zmianą nazwy pokazów, zrywającą z tą 15-letnią tradycją świąteczną wyspy Long Island. Radni miasta Patchogue zdecydowali się bowiem na zastąpienie dotychczasowej nazwy Christmas Boat Parade na Patchogue Holiday Boat Parade.

Wice-prezydent firmy Grucci, Phil Butler, znany i otwarty krytyk sekularyzacji świąt Bożego Narodzenia, skrytykował decyzję organizatorów parady i pokazów ogni sztucznych, celowo odcinających się od użycia w nazwie świątecznej parady słowa „Boże Narodzenie” (Christmas).

Krytyka Phila Butlera spotkała się z aprobatą prezydenta Ligi Katolickiej Billa Donohue, który powiedział, że „Jeśli więcej osób takich jak Phil Butler sprzeciwiłoby się 'kapłanom politycznej poprawności’, pomniejszanie znaczenia świąt Bożego Narodzenia mogłoby być powstrzymane. […] Boże Narodzenie jest jedynym świętem, które jest na celowniku tego typu autorytarnych typów. Nie mają oni obiekcji do żydowskich czy muzułmańskich świąt, jak również takich świąt jak Dzień Marcina Lutra Kinga; delektują się oni również celebracjami Kwanzaa. Jednak jeśli chodzi o Boże Narodzenie, szybko stają się cenzorami. […] Zatem wyrazy uznania dla Grucci. Niech będzie to pierwszy cios oddany w tym roku kulturowym faszystom.”


Za: LifesiteShare on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content