Kordoba: Katedra nie jest meczetem

Aktualizacja: 2010-10-13 10:03 am

Biskup Kordoby Demetrio Fernández chce, aby w materiałach informacyjnych usunięto z nazwy katedry słowo „meczet”. – Nazywanie świątyni meczetem-katedrą jest mylące dla turystów – podkreśla hiszpański hierarcha.

Biskup nie ma wątpliwości, że świątynia, uznana w 1984 roku przez UNESCO za światowe dziedzictwo ludzkości, jest katolicką katedrą – podaje dziennik „Rzeczpospolita”. – To miejsce kultu katolików od ośmiu wieków – powiedział w wywiadzie udzielonym konserwatywnemu dziennikowi „ABC”.

Spór o świątynię ciągnie się od marca 2004 roku, gdy pojawiły się pierwsze pomysły, żeby w świątyni modlili się zarówno katolicy, jak i wyznawcy islamu – czytamy w „Rz”. Gazeta przypomina, że biskup Kordoby stanowczo odrzucił wówczas ten pomysł. – Dzielenie świątyni z muzułmanami jest nie do zaakceptowania – oświadczył wówczas Demetrio Fernández.

Źródło: Rzeczpospolita

 
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27313 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]