„Liberałowie” chcą przywrócenia eugeniki w Niemczech. Chadecy być może ich poprą

Aktualizacja: 2010-10-11 9:42 pm

Wolna Partia Demokratyczna (FDP) chce całkowitej legalizacji diagnostyki preimplantacyjnej. Do tej pory Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) była za za całkowitym zakazem możliwości niszczenia „wadliwych” zarodków przed zagnieżdżeniem się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Teraz zastanawia się nad zmianą stanowiska.

Grupa posłów do Bundestagu z FDP, kierowana przez odpowiedzialną za tematykę zdrowotną w partii Ulrikę Flach, proponuje, by uchwalić nowe „prawo reprodukcyjne”. Umożliwiałoby ono przeprowadzanie tzw. diagnostyki preimplantacyjnej. Listę chorób, które skazywałyby dziecko na zamordowanie, miałaby sporządzić Federalna Izba Lekarska.

Do tej pory chadecy sprzeciwiali się przywrócenia w Niemczech eugeniki. Jednak zaczynają się powoli łamać. Choć dwie największe wewnętrzne organizacje partii – Unia Seniorów i Unia Młodych, wydały wspólne oświadczenie przeciwko legalizacji diagnostyki preimplantacyjnej, to sekretarz generalny partii daje do zrozumienia, że partia byłaby w stanie poprzeć rozwiązanie. – W polityce ponosimy odpowiedzialność nie tylko za ostre żądania, ale także za efekt procesu politycznego. Musimy więc dokładnie wyważyć cele i ryzyka – stwierdza dyplomatycznie w odniesieniu do całkowitego zakazu procederu.

Diagnostyka preimplantacyjna pozwala na stwierdzenie jeszcze przed zagnieżdżeniem się zapłodnionej komórki jajowej w macicy, czy dziecko ledwie co poczęte jest chore, czy też nie. Zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych widzą w niej możliwość wcześniejszego wskazania swoich potencjalnych ofiar, których nie zabiją w wyniku aborcji, a wcześniej i łatwiej, poprzez zniszczenie zarodka.

sks/Die Welt

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27264 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]