Monachium: 81-letnia kobieta, 91-letni mężczyzna – skazani za „negowanie Holokaustu”

Sąd w Monachium skazał 6 października br.  81-letnią Ursulę Haverbeck-Wetzel na sześć miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania wyroku oraz karę tysiąca euro, za „rozprowadzanie wśród uczniów szkolnych swoich tekstów, w których negowany jest  Holokaust” – informuje niemiecka agencja DPA.

Sędzia Norbert Riedmann skazał równocześnie 91-letnigo mężczyznę, który zgodził się na umieszczenie swojego nazwiska w tekstach Ursuli Haverbeck-Wetzel, na karę grzywny w wysokości 600 euro.

Sędzia wydając wyrok powiedział, że wątpi aby skazana zmieniła swoje opinie, ale właśnie dlatego zdecydował się wymierzyć wyrok za wyrażanie sprzecznych z prawem opinii.

W Niemczech tzw. „negowanie Holokaustu”, czyli wyrażanie opinii niezgodnych z obowiązującymi oraz prowadzenie badań naukowych nad najbardziej zideologizowanymi aspektami II Wojny Światowej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: JTA | http://www.jta.org/news/article/2010/10/07/2741171/eldery-german-woman-fined-for-holocaust-denial

Skip to content