Witebsk: Wystawa o zbrodni katyńskiej

Aktualizacja: 2010-10-5 11:16 am

W Witebskim Muzeum Krajoznawczym otwarto wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej. To kolejne przedsięwzięcie zorganizowane na Białorusi przez działający tam Instytut Polski, mające na celu przybliżenie naszym wschodnim sąsiadom zbrodni na polskich oficerach.

Tytuł wystawy brzmi “Pamiętam. Katyń 1940”. Piotr Kozakiewicz, dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku powiedział Polskiemu Radiu, że na wystawie pokazywane są wszystkie miejsca martyrologii oficerów polskich, opisywane są najdokładniej jak tylko jest to możliwe wszystkie znane miejsca zbrodni stalinowskich.

Wystawa jest ilustrowana listami i niektórymi dokumentami katyńskimi. Dyrektor Piotr Kozakiewicz ma nadzieję, że wystawa w Witebsku będzie się cieszyć takim samym zainteresowanie jak cieszyła się wcześniej u mieszkańców Mińska. Odwiedziło ją prawie 8 tysięcy ludzi.

Wystawę można był oglądać w samym centrum Mińska, w Muzeum Wojny. W otwarciu wystawy w Witebsku uczestniczyła delegacja muzeum katyńskiego z Rosji. Ekspozycja będzie prezentowana około miesiąca. Następnie zostanie przewieziona do Pińska na południe Białorusi.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27085 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]