Kolejne bluźnierstwa. Tym razem w Esce Rock! – Tomasz P. Terlikowski

Bluźnierstwa, kpiny ze świętości czy obrażanie ludzi inaczej myślących – to w programie Poranny WF Wojewódzkiego i Figurskiego absolutna norma. Ale w audycjach poświęconych krzyżowi panowie przeszli samych siebie. I zwyczajnie obrazili chrześcijan.

„Mam pomysł Michale” – zaczyna jeden z sygnatariuszy listu poparcia dla Janusza Palikota Kuba Wojewódzki. „Zrobimy to na żywo, zrobimy żywy krzyż” – dodaje odwracając czapeczkę daszkiem do tyłu. A później podchodzi do Figurskiego i zaczyna kłaść się na niego, jako „żywa belka”. „Znalazł się nasz, polsko-żydowski krzyż” – wykrzykuje Figurski i wstaje z Wojewódzkim na plecach. „Chodźcie, nasz ludu maryjny” – wykrzykują w niezbyt skoordynowany sposób „artyści”, a w tle brzmi Rota. „Każdy z obywateli zobowiązany jest dziś uczynić krzyż” – kontynuuje Figurski. A Wojewódzki zaczął wołać innych pracowników radia Eska Rock, by i oni „tworzyli żywe krzyże”. A na koniec wszyscy ryczą „tak nam dopomóż Bóg”…

I jakoś trudno się oprzeć wrażeniu, że to, co zaprezentowali nam Figurski i Wojewódzki – to właśnie jest „nowoczesna Polska”, do której chce nas zaprowadzić Janusz Palikot i rzesza „nowoczesnych dziennikarzy”, którzy od dawna opowiadają o potrzebie laicyzacji, czy zachwycają się „antyklerykalnymi happeningami”. Ta ich Polska będzie właśnie taka: pozbawiona szacunku dla symboli religijnych, dla norm moralnych czy choćby zwyczajnej estetyki. Nowoczesna Polska Środy, Kutza i Palikota – to bowiem w istocie Polska Wojewódzkiego i Figurskiego. Polska ludzi bez sumienia.

A na koniec mam pytanie. Do prawników, polityków, specjalistów. Czy z takim zachowaniem nic się nie da zrobić? Czy możliwe jest napisanie pozwu przeciwko wydawcy tego programu? Czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie powinna zasądzić kary za tego rodzaju bluźnierstwa? Czy znalazłby się ktoś, kto zdecydowałby się to zrobić? Mam wrażenie, że to bluźnierstwo (a nie jest ono jedyne) wymaga stosownej odpowiedzi. Takiej odpowiedzi, żeby Panom na przyszłość odechciało się bluźnić i obrażać wyznawców Jezusa Chrystusa.

Tomasz P. Terlikowski

Za: Fronda.pl - piÄ…tek, 1 października 2010 22:37| http://www.fronda.pl/news/czytaj/terlikowski_kolejne_bluznierstwa_tym_razem_w_esce_rock

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content