Większa ilość kamer na ulicach polskich miast

Aktualizacja: 2010-10-1 12:14 pm

Miliony złotych wydają samorządy na systemy monitoringu, za pomocą którego będzie można jeszcze łatwiej obserwować mieszkańców miast. Przykładowo władze Gdyni wydały w ostatnim czasie 13 mln złotych na instalację systemu 117 kamer połączonych z centralnym punktem dowodzenia drogą radiową. W Tychach z kolei straż miejska dostałą od włodarzy miasta kosztowny prezent w postaci samochodu z mobilnym centrum monitoringu, do obserwacji parków miejskich, stadionu czy dyskotek.

Osobnym tematem jest coraz większa ingerencja strażników miejskich w prywatność Polaków. Przy okazji wystawiania mandatów często pojawia się chęć uzyskania danych dotyczących spraw majątkowych, np. wysokości zarobków osoby dopuszczającej się wykroczenia.

To już niemal Zachód pełną gębą, chciałoby się powiedzieć. Władze każdą krytykę podobnych rozwiązań kosztujących grube pieniądze zawsze ucinają dobrze znaną mantrą o potrzebie zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa. A obiektów, gdzie człowiek znajduje się pod czujnym okiem kamer, np. korzystając z toalety w dużych sklepach czy na stadionach wciąż przybywa. Oczywiście, wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26949 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]