Źenujące tłumaczenia prokuratury “nie mogącej” ustalić sprawców chamskiej awantury pod Krzyżem

Aktualizacja: 2010-10-1 5:52 am

Dane organizatorów akcji, polegajacej na ułożeniu krzyża z puszek po piwie “Lech” na Krakowskim Przedmieściu, były w internecie. Dla prokuratora badającego sprawę to za mało – pisze “Rzeczpospolita”.

Śledczy umorzyli sprawę, którą zajmowali się po awanturze o krzyż smoleński na Krakowskim Przedmieściu. 5 sierpnia demonstrowali tam przeciwnicy symbolu, wśród nich grupa ludzi, która pojawiła się z krzyżem wykonanym z pustych puszek po piwie.

Prokuratura miała bardzo łatwe zadanie, bo fotoreporter Jakub Szymczak sfotografował ludzi z krzyżem z puszek, a następnie na portalu społecznościowym Facebook odszukał grupę młodych ludzi, która organizowała happening nazwany “Drogą krzyżową”. Porównał zrobione przez siebie zdjęcia z profilowymi fotografiami tych osób. Część z nich nie ukrywała swojej tożsamości. Na profilach ujawnili imiona, nazwiska, miejsca pracy. Zdjęcia z happeningu wraz ze skanem strony z Facebooku (z imionami, nazwiskami i zdjęciami profilowymi tych osób) fotoreporter przekazał policji.

Po jego doniesieniu śledztwo wszczęto. Ale decyzją warszawskiej prokuratury po miesiącu zostało umorzone – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Prokuratorzy przekonują, że przeprowadzili “szereg czynności operacyjnych”, ale tego, kto maszerował z krzyżem z puszek, nie zdołali ustalić.

(wg, “Rzeczpospolita”)

Ziemkiewicz dla Fronda.pl: Prokuratura rżnie głupa!

– Gdy bardzo się chce kogoś ścigać, to się go ściga, nawet jeśli nie ma ku temu większych podstaw. A gdy się nie chce ścigać, to nie ma znaczenia, że dowody jednoznacznie wskazują na winę konkretnych osób – mówi portalowi Fronda.pl Rafał A. Ziemkiewicz o umorzeniu śledztwa w sprawie krzyża zbitego z puszek po piwie.

Decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie obrazy uczuć religijnych przez osoby, które pod Pałacem Prezydenckim ustawiły krzyż zbity z puszek po piwie, jest typowym rżnięciem głupa w wykonaniu prokuratury. Od lat wiadomo, że gdy bardzo się chce kogoś ścigać, to się go ściga, nawet jeśli nie ma ku temu większych podstaw. A gdy się nie chce ścigać, to nie ma znaczenia, że dowody jednoznacznie wskazują na winę konkretnych osób.

Decyzja prokuratury jest niewątpliwie skandaliczna, choć z drugiej strony mnie nie dziwi. Podjęła ją bowiem ta sama prokuratura, która od lat nie jest w stanie ustalić tożsamości pań, których usługi – zdjęcia jednoznacznie wskazują na uprawianą przez nie profesję – reklamują ulotki wkładane w Warszawie za wycieraczki samochodów.

Rafał A. Ziemkiewicz

not. sks

Za: Fronda.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26940 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]