Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy – Lufthansa – LOT

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa chcą kupić LOT – informuje „Süddeutsche Zeitung” (czyt. zyddojcze cajtung). Dziennik powołuje się na wypowiedzi przyszłego szefa Lufthansy Christopha Franza (czyt. kristofa franca).

Franz – obecnie wiceprezes zarządu Lufthansy – obejmie stanowisko prezesa dopiero w styczniu, ale w rozmowie z monachijskim dziennikiem przedstawił swojej priorytety. Jednym z nich jest zakup polskich linii lotniczych.

Christoph Franz zapowiedział, że zarząd Lufthansy podejmie z polskim rządem rozmowy na ten temat w związku z planowaną na przyszły rok prywatyzacją LOT-u. „To zmiana w strukturze własności LOT-u, której nie możemy zignorować” – powiedział Franz.

„Süddeutsche Zeitung” pisze, że po fali fuzji linii lotniczych nie ma w Europie zbyt wielu możliwości ekspansji. Do kupienia, oprócz LOT-u, są skandynawskie linie SAS. Obaj przewoźnicy uważani są od dłuższego czasu za potencjalnych partnerów Lufthansy – twierdzi gazeta.

Rozmowy między LOT-em a Lufthansą prowadzone były już w poprzednich latach, ale nie doprowadziły do porozumienia. Niemiecki gigant przejął w ostatnim czasie linie Swiss, Austrian, Brussels Airlines i brytyjskie BMI.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Maciej Wiśniewski, Berlin/dyd

Za: Stooq | http://stooq.pl/n/?f=366407&c=0&p=4 | Niemcy - Lufthansa - LOT

Skip to content