Konkurs na największe absurdy UE rozstrzygnięty

Aktualizacja: 2010-09-29 9:02 pm

W Lublinie po raz piąty rozstrzygnięto konkurs na największe absurdy w Unii Europejskiej. Pomysłodawcą imprezy jest europoseł Mirosław Piotrowski. Jury natomiast przewodniczył politolog Marek Źmigrodzki. Celem konkursu jest edukacja dotycząca działania Wspólnoty, a z drugiej strony krytyczne podejście i wyłapywanie absurdów.

Pierwszą nagrodę przyznano za wskazanie regulacji parlamentu europejskiego w sprawie języka neutralnego płciowo w Unii Europejskiej. Kolejne nagrody i wyróżnienia komisja przyznała między innymi za rozporządzenie nakazujące wyrzucanie do morza dorsza, jeśli został złowiony poza limitem, a także dotyczące wycofania tradycyjnych żarówek i obowiązku sprzedawania oraz nabywania żarówek rzekomo energooszczędnych.

Mirosław Piotrowski zwraca uwagę, że absurdy nadal istnieją, ale są redukowane. Pierwotnie konkurs miał być rozstrzygnięty w maju, ale ze względu na tragedię smoleńską został przeniesiony na wrzesień.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) K.P. / orzechowska / kusiak

Za: Stooq -- [Org. tytuł: « Konkurs - największe absurdy UE»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26879 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]