Aktualizacja strony została wstrzymana

Rząd zmniejszył zasiłek pogrzebowy

O dwa tysiące złotych rząd obciął zasiłek pogrzebowy. Ministerstwo Finansów chce w ten sposób zaoszczędzić prawie miliard. Tylko prezesi państwowych spółek i posłowie nie muszą oszczędzać.

Od marca 2011 r. zasiłek pogrzebowy wyniesie 4 tys. zł, zamiast dotychczasowych 6395,7 zł – tak przewiduje opublikowany w poniedziałek przez resort finansów projekt ustawy okołobudżetowej. Rząd szacuje, że w ten sposób w przyszłorocznym budżecie zaoszczędzi ponad 860 mln zł.

Niepokoić musi to, że najbardziej na rządowych planach oszczędnościowych ucierpią najstarsi, którzy całe życie oszczędzali na godny pochówek, a których należałoby wyłączyć z tych zmian.

Projekt wprowadza również 49% i 51% ulgi dla studentów na przejazdy koleją i autobusami, co obiecywał w kampanii wyborczej Bronisław Komorowski.

Wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe mają być utrzymane na poziomie 2008 r., podobnie jak wynagrodzenia posłów i senatorów. A oni jako nieliczni w kraju zapracowali przecież na to, by sobie niczego nie odmawiać!

Już nawet nie dziwi fakt, że rząd zawsze szuka oszczędności kosztem najbiedniejszych, bo najważniejsze, żeby „troskliwy” rząd się wyżywił!

(A.Ja)

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3495&Itemid=1

Skip to content