Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Święto Trzech Króli będzie znów dniem wolnym od pracy – zdecydował Sejm. Tym samym parlament nawiązał do przedwojennej tradycji i odpowiedział na postulat obywatelskiego projektu w tej sprawie, pod którym podpisało się milion osób.

Ustanowienie 6 stycznia – święto Trzech Króli – dniem wolnym będzie możliwe dzięki nowelizacji Kodeksu Pracy i ustawy o dniach wolnych od pracy.

Przyjęta 24 września przez parlamentarzystów nowelizacja polega na tym, że z Kodeksu Pracy usunięto zapis głoszący, że pracownik może odebrać dzień wolny za święto przypadające w dzień ustawowo wolny od pracy.

Ponieważ zmiany w Kodeksie pracy i w ustawie o dniach wolnych od pracy będą obowiązywać od początku przyszłego roku, już w 2011 r. święto Trzech Króli będzie dniem wolnym.

Przywrócenia święta jako dnia wolnego od pracy domagał się m.in. były prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki. Patronował on obywatelskiemu projektowi, złożonemu w ub.r. w tej sprawie, pod którym zebrano milion podpisów.

KAI

Za: Sanctus.pl | http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=1774&kategoria= | Święto Trzech Króli wolne od pracy

Skip to content