W Katalonii zakazano walki byków, ale nie zakazano aborcji

Aktualizacja: 2010-09-24 9:16 am

Jeden z polityków Partii Ludowej, wściekły na socjalistycznych deputowanych, którzy zdominowali legislaturę w Katalonii zarzucił im, że bardziej troszczą się o zwierzęta niż ludzi. Stwierdził, iż trudno mu zrozumieć, że politycy mają większe uczucie współczucia względem zwierząt niż ludzi. W lipcu b.r. parlament w Katalonii przyjął prawo, zgodnie z którym od 2012 r. zakazana będzie słynna korrida.

Juan Bertomeu, deputowany Partii Ludowej, oburzony postawą swoich kolegów podczas ostatniej debaty parlamentarnej powiedział, że to dziwne, iż parlamentarzystom socjalistycznym nie przeszkadza fakt zabijania dzieci poczętych, ale przeszkadza zabijanie byków. Mówił, że w ciągu trzech dni w wyniku korridy w Katalonii ginie jeden byk, gdy tymczasem w ciągu zaledwie jednego dania w tym rejonie pozbawia się życia 57 dzieci poczętych.

Jeden z socjalistów napisał na Twitterze, że poczuł się dotknięty słowami Bertomeu.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26766 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]