Aktualizacja strony została wstrzymana

Jest krzyż – jest zabawa, jest gwiazda – zabawy nie ma…

1. Panowie Wojewódzki i Figurski niesieni nastrojem wesołości przeprowadzili w Radio Eska wywiad z Krzyżem. Tym przeniesionym spod pałacu.

– Dzień dobry, panie Krzyżu! No i co panie Krzyżu, przeniesli Pana! – A czy pan Krzyż chociaz wie, kto go przenosił? – żartowali panowie redaktorzy, a Krzyż im uprzejmie odpowiadał.

Ubaw po pachy! Kabaret,  że boki zrywać!

2. Tak sobie myślę, co by sie działo, gdyby Radio Maryja zrobiło wywiad z Gwiazdą Dawida. – Co tam słychac, pani Gwiazdo, jak sie Gwiazda czuje, czy Gwiazda w ogóle wie, kto ją na płocie namalował? I jeszcze pare podobnych śmichów-chichów…

Odbyłoby sie wtedy nadzwyczajne posiedzenie Sejmu i Senatu i powołana by została komisja śledcza. Prezydent wygłosiłby orędzie i przeprosił wszystkich, których dotknął ten skandaliczny wybryk,. a Parlament Europejski uchwaliłby rezolucję potepiającą kolejny oburzajacy akt antysemityzmu w Polsce, zaś prasa europejska i amwerykańska rozstrząsałaby przyczyny polskiego antysemityzmu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odebrałaby radiu koncesję, a prokuratura wszęłaby sledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych oraz podżeganie do wasni na tle narodowościowym.

4. Jest krzyż – jest zabawa! Jest gwiazda – zabawy nie ma…I nie ma żartów, zreszta słusznie.

5. Panowie WF kpili też sobie równo z księdza Małkowskiego, tego samego, który w stanie wojennym był wyznaczony do zabicia razem z ksiedzem Popiełuszko.

Trudno sie dziwić, skoro Profesor Pieronek obronców krzyża uważa za nienormalnych….

Janusz Wojciechowski

Za: Blog Janusza Wojciechowskiego | http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Jest-krzyz-jest-zabawa-jest-gw,2,ID414828078,n

Skip to content