Prezydent Warszawy zapowiada mandaty za krzyże

Mandaty za ustawianie przed Pałacem Prezydenckim krzyży, zdjęć czy zniczy zapowiada prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem sytuacja będzie się jednak uspokajać.

– Sytuacja nie będzie coraz bardziej napięta, bo relikwią miał być podobno ten krzyż, a krzyż został przeniesiony do kaplicy. A jeśli kolejne krzyże, zdjęcia i inne rzeczy, tak jak do tej pory, będą się dalej pojawiały, to, tak jak w innych państwach, takim osobom będzie zwracana uwaga, a jeśli uwaga nie będzie wysłuchana, to normalnie dostaną mandat, tak jak w każdym innym przypadku, w każdym innym miejscu – podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

– Nie możemy się oszukiwać i mówić, że to był symbol religijny. Jakby ludzie chcieli się modlić naprawdę, to by przyszli pod krzyż na Placu Piłsudskiego, który jest stabilny, a gdzie nikogo nie było. Tam chodzi o wykorzystywanie krzyża, by podważać normalne funkcjonowanie Bronisława Komorowskiego i wymuszanie rzeczy, której nie można zrobić, to znaczy, żeby w miejscu krzyża był pomnik – przekonywała Gronkiewicz-Waltz.

TPT/Gazeta.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/mandaty_za_krzyze | Mandaty za krzyże

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content