Bułgaria: nagroda dla burmistrza i prawnika za powstrzymanie parady homoseksualnej

Aktualizacja: 2010-09-11 3:12 pm

Hierarcha bułgarskiego kościoła prawosławnego, bp Mikołaj z diecezji Płowdiw, przyznał prestiżową nagrodę burmistrzowi miasta Pazardzhik Teodorowi Popowi oraz lokalnemu prawnikowi Stefanowi Janewowi za niedopuszczenie do zorganizowania parady homoseksualnej. Obaj mężczyźni otrzymali medale Św. Hermasa.

W ub. miesiącu władze samorządowe w mieście Pazardzhik wydały zarządzenie, zabraniające „publicznej demonstracji seksualności,” co miało uniemożliwić organizację parady homoseksualnej w mieście.

Zarządzenie władz pojawiło się po paradzie zorganizowanej w czerwcu w Sofii, w której uczestniczyło kilkaset osób.

Aktywiści homoseksualni zaskarżyli zarządzenie władz do prokuratora Janewa, który jednak podtrzymał je w mocy, powołując się na „prawo naturalne” i „przyzwoitość”. Stwierdził, że „publiczne demonstrowanie seksualności jest demonstrowaniem bezwstydu”.

Decyzja Janewa dot. zakazu publicznego demonstrowania wszelkiego rodzaju seksualności, tj. homoseksualizmu, heteroseksualizmu, zoofilii, biseksualizmu, nekrofilii itp. została unieważniona przez prokuratora generalnego w Sofii. Zdaniem przełożonego Janewa, zarządzenie było nielegalne i sprzeczne z krajowymi oraz międzynarodowymi przepisami prawnymi.

Prawosławny hierarcha pochwalił zarówno burmistrza, jak i lokalnego prokuratora z miasteczka Pazardzhik „za wkład w obronę wartości chrześcijańskich, obronę moralności i duchowości kościoła prawosławnego, świętości małżeństwa, rodziny i państwowości.

Bp Mikołaj przypomniał, że społeczeństwo nie jest zobowiązane do oglądania tego, jak ktoś niszczy dusze dzieci, sączy truciznę do samej idei o świętości więzi między mężczyzną a kobietą, którzy tworzą rodzinę.

W czerwcu Synod Biskupów Prawosławnych potępił paradę homoseksualną w Sofii.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26681 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]