Aktualizacja strony została wstrzymana

Stowarzyszenie „Otwarta Rzeczpospolita” boi się dyskusji

Filosemicka i w swej działalności antypolska organizacja występująca pod nazwą „Otwarta Rzeczpospolita. Stowarzyszenie przeciw antysemityzmowi i ksenofobii”, opublikowała na stronie internetowej oświadczenie o złożeniu zawiadomienia w prokuraturze o „popełnieniu przestępstwa”, mającego według tegoż Stowarzyszenia polegać na „antysemickim wydźwięku artykułu” pt „Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu” [link], opublikowanego na stronie Judeopolonia.

W artykułach publikowanych na stronie Judeopolonia pada wiele cierpkich, ale i wiele prawdziwych słów pod adresem organizacji i osób budujących w Polsce tzw. „demokrację i wolność” – tę w wydaniu Polski Ludowej, jak i Polski po 1989 roku – a wywodzących się najczęściej z nurtów żydowskiej masonerii, komunistycznych aparatczyków, czy wręcz potomków sowieckich szpiegów. Być może przypomnienie niektórym środowiskom pewnych faktów stawia ich w sytuacji przysłowiowych nożyc reagujących na każde uderzenie w stół ciężkim stosem dokumentów.

Ostatnia inicjatywa Stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita” wpisuje się w serię jej działań mających na celu zagłuszenie wolności słowa w Polsce pod pretekstem walki z tzw. antysemityzem, definiowanym jako mówienie o wpływie – niestety, często niezwykle negatywnym – osób pochodzenia żydowskiego na dzieje narodu, świadomości i kondycji Polski i Polaków.

Zamiast podejmowania otwartej dyskusji na tematy np. roli wielu osób pochodzenia żydowskiego w zaprowadzanie terroru w powojennej Polsce, organizacje stojące na straży poprawności politycznej starają się zamykać usta dziennikarzom i mediom usiłującym przekazywać niewygodne i spychane w dzisiejszej rzeczywistości ze sfery publicznej, te ważne fakty historyczne.  Próby przemieszczenia areny dyskursu na te tematy w obszar aparatu prawnego, stanowi nie tylko powrót do niechlubnej przeszłości cenzury ideologicznej, ale świadczy o niemocy i braku argumentów strony uciekającej się do takich kroków.


OR zawiadamia o popełnieniu przestępstwa

03.09.2010
W związku z zamieszczeniem na stronie internetowej portalu Judeopolonia artykułu Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego znieważającego grupę ludności żydowskiej, wysłaliśmy do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Antysemicki wydźwięk artykułu nie budzi wątliwości. „Jeżeli w Polsce nie powstanie zorganizowana siła polityczna wolna od manipulacji przez żydów i nie przerwie postępującego zgubnego biegu wydarzeń dla Polski, to za 10 – 15 lat Polacy we własnym kraju będą parobkami” – czytamy na stronie Judeopolonii.

Za: Otwarta Rzeczpospolita

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: "Otwarta Rzeczpospolita" | http://www.otwarta.org//or-zawiadamia-o-popelnieniu-przestepstwa,962.html

Skip to content