Aktywiści homoseksualni: Zakaz oddawania krwi homofobicznym mitem

Aktualizacja: 2010-09-3 10:00 pm

Homoseksualni aktywiści rozpoczęli w Wielkiej Brytanii kampanię na rzecz zniesienia ograniczeń dotyczących oddawania przez nich krwi. To niepotrzebna dyskryminacja – uważają.

Homo-aktywiści z LGTBTory (grupy zrzeszonej przy Partii Konserwatywnej) chcą zniesienia ograniczeń w kwestii oddawania przez nich krwi. Akcję rozpoczęli od zbierania podpisów pod petycją do ministerstwa zdrowia na ostatniej gaypride w Manchesterze.

– Zakaz oddawania krwi jest pochodną homofobicznych mitów, stereotypów i demonizowania gejów – uważa Peter Tatchell, obrońca praw homoseksualistów.

Zaś Matthew Sephton, lider LGTBTory, uważa zakaz za „niepotrzebną dyskryminację”. – W czasie, gdy krwiodawstwo potrzebuje nowych donatorów, nadal funkcjonuje przepis arbitralnie izolujący pewną część społeczeństwa od niesienia pomocy innym. To hańba – mówi.

Homo-aktywiści przekonują, że mają coraz więcej dowodów świadczących, że obowiązujący od 1980 roku zakaz oddawania krwi przez homoseksualistów jest nieaktualny. Nie odnoszą się jednak do wskaźników zakażeń HIV w Londynie.

Petycja do ministerstwa zdrowia to pierwszy krok, LGTBTory zapowiada kolejne.

eMBe/Prohomofobia/DailyTelegraph

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Zakaz oddawania krwi homofobicznym mitem? »]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26566 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]